نحوه کار با پرینتر سه بعدی

 نحوه کار با پرینتر سه بعدی:

بخش اول:

 

کار کردن با پرینتر سه بعدیکار سختی نمیباشد. در ابتدا شما باید فایل مورد نظر خود را به یکی از فرمت های stl یا obj ذخیره نمایید. پس از آن فقط کافیست فایل ساخته شده خود را درون نرم افزار پرینتر سه بعدی قرار دهید. نرم افزار پرینترهای سه بعدی تنظیمات زیادی دارند که در این بخش به تعدادی از این موارد اشاره خواهیم کرد.

با استفاده از این نرم افزار پرینتر سه بعدی میتوانید دمای نازل را به اندازه دلخواهتان تنظیم کنید. به عنوان نمونه دمای مناسب برای فیلامنت pla 210-220 درجه و 45 درجه جهت دمای صفحه داع مناسب میباشد.

کیفیت پرینت هم با توجه به رنج دستگاه قابل تغییر میباشد. همچنین با تغییر کیفیت پرینت زمان پرینت هم کاهش خواهد یافت.

دو راهکار به منظور چسبندگی قطعات به صفحه پرینت موجود میباشد.

1- میتوانید از نوعی چسب مخصوص که قبل از شروع پرینت باید به صفحه پرینتر سه بعدی زده شود استفاده کنید.

2-همچنین میتوانید از حلال ماده ای که میخواهید قطعه را با آن پرینت بگیرید استفاده کنید. به عنوان مثال اگر ماده مورد نظر abs باشد، حلال این ماده acetonc میباشد که به راحتی میتوانید تهیه کنید. طرز کار به این صورت است که در ابتدا مقداری از فیلامنت absرا درون acetonc بریزید و چند دقیقه صبر کنید تا فیلامنت abs به طور کامل حل شود و سپس مقداری از آن را روی صفحه پرینت بریزید و سطحش را با کارتک نازک نمایید. پس از اینکار میتوانید عملیات پرینت سه بعدی را شروع کنید. این قطعه روی صفحه شروع به تشکیل شدن میکند و تا پایان زمان پرینت چسبندگی اش حفظ خواهد شد.

 

ادامه دارد........

 

 linkedln

gpluse

twitter

instagram

telegram