کالیبره کردن پرینتر سه بعدی

در مبحث پرینت سه بعدی کالیبره کردن پرینتر سه بعدی از مباحثی است که در کیفیت نمونه پرینت شده بسار حایز اهمیت میباشد.

معمولا چاپگرهای سه بعدی به دو شکل اتوماتیک و دستی کالیبره سازی میشوند که در این مقاله به بررسی هر دو این روش ها خواهیم پرداخت.

پرینتر سه بعدی- کالیبره دستی

 

1.کالیبره سازی پرینتر ها به صورت دستی

در این روش معمولا در زیر سینی چاپ پرینتر 3 تا 8 پیچ قرار میدهند .در این روش میبایست قبل از چاپ به وسیله یک وسیله که ضخامتش حدود 300 میکرون باشد با تنظیم کردن پیچ ها سینی پرینتر را کالیبره کرد.این وسیله میتواند یک برگه a4 هم باشد. طرز کار به این صورت است که محور زد پرینتر را home میکنیم . سپس به صورت دستی نازل را هر 4 گوشه و مرکز سینی میبریم و در همه قسمت ها برگه را بین نازل و سینی میگذاریم .و با تنظیم کردن پیچ های زیر سینی در قسمت مورد نظر به صورتی که که برگه نه خیلی رها باشد و نه خیلی درگیر پرینتر سه بعدی را در کالیبره میکنیم. کالیبره کردن به صورت دستی مزایا و معایبی نیز دارد. از مزایای مهم آن میتوانیم به دقت نسبتا بالا نسبت به کالیبره کردن اتوماتیک اشاره داشت و از وقت گیر بودن این کار میتوان از معایب آن یاد کرد.

2.روش کالیبره سازی پرینتر سه بعدی به صورت اتوماتیک

در این روش از کالیبره کردن پرینتر توسط یک قطعه سخت افزاری و به صورت خودکار کالیبره میشود، در این روش از کالیبره کردن خودکار پرینتر سه بعدی این قابلیت را دارد که قبل از شروع عملیات پرینت هر قطعه به دستگاه فرمان بدهید که خودش را کالیبره کند . روند کاری در این روش به این صورت است که نازل خودش به صورت خودکار این امکان را دارد که قسمت های مختلف را کالیبره کند. البته برای این کار باید یک بار نازل را برای کالیبره کردن اتوماتیک تنظیم کنید.

اگر میخواهید قطعه پرینت سه بعدی شده دقت و تمیزی بیشتری داشته باشد از روش کالیبره کردن دستی استفاده کنید و زیرا هم دقیق تر میباشد هم به دستگاه شما فشار کمتری وارد میکند.

 linkedln

gpluse

twitter

instagram

telegram