چاپ قطعات هواپیما با پرینتر سه بعدی GE

شرکت GE از پرینتر سه بعدی ای رونمایی کرده است که قادر است قطعات فلزی بزرگ را پرینت بگیرد. به گفته این شرکت  این پرینتر میتواند قطعات هواپیما را به طول یک متر مربع پرینت سه بعدی کند.

این پرینتر سه بعدی میتواند با استفاده از فناوری پرینت سه بعدی قطعات فلزی را به صورت لایه لایه پرینت نماید .و  آنها را با هم ادغام نماید. این شرکت ادعا دارد که به دلیل طراحی و ساخت متفاوت این چاپگر، میتوان آن را توسعه داده و برای پرینت قطعات بزرگتری اماده سازی کرد.

البته هم اکنون هم از این پرینتر برای ساخت محفظه احتراق یک هواپیما استفاده نموده اند. همچنین از این پرینتر سه بعدی میتوان برای ساخت اتومبیل و تولیدات صنایع هوافضا نیز استفاده کرد.

مهندسان این شرکت اعلام کرده اند که با استفاده از این پرینتر سه بعدی میتوان تعداد قطعات موتور هواپیما زا از چیزی حدود 800 قسمت جداگانه به حدود 12 قطعه کاهش دهند. اگرچه این پرینتر هنوز در مرحله ازمایشی خود قراردارد اما توانسته است بخش زیادی از این قطعات موتور را با کیفیت بسیار بالا پرینت کند.

پرینتر سه بعدی - قطعات هواپیما

طبق تحقیقات صورت گرفته توسط این دانشمندان قطعاتی که با استفاده از فناوری پرینت سه بعدی ساخته اند در مقایسه با قطعاتی که به روش های دیگری ساخته میشوند تحمل فشار بالاتری دارند.

پیش تر این هم شرکت های بزرگی نظیر شرکت جنرال الکتریک به موفق به ساخت نازل های سوخت برای هواپیما شده بود.

شرکت یوئینگ هم به تازگی از قطعات تولید شده با این فناوری موفق به ساخت هواپیما مدل 787 خود شده است. به دلیل حجم بالا و وزن بسیار بالا این هواپیما با استفاده از این فناوری وزن هواپیما به طور چشمگیری کاهش خواهد یافت. همچنین هزینه های ساخت نیز به کمتر از نصف کاهش پیدا خواهد کرد.

 linkedln

gpluse

twitter

instagram

telegram