تاثیرات توسعه پرینتر سه بعدی بر اقتصاد

تاثیر پرینتر سه بعدی در اقتصاد

تاثیر پرینتر سه بعدی بر اقتصاد جهانی توسعه پرینتر سه بعدی در حال حاضر اثرات زیادی بر صنعت ساخت و ساز داشته است. استفاده از این تکنولوژی این اجازه را به صنایع مختلفی مثل پزشکی، هوافضا، مد و فشن و .. خواهد داد تا روند ساخت محصولات خود را به حد زیادی تسریع ببخشند. و پیش بینی میشود در سال ها ی اینده پرنتر های سه بعدی بسیاری از صنایع را متحول نمایند.

تاثیرات پرینتر سه بعدی در صنایع مختلف

این تکنولوژی علاوه بر تسریع تولید قطعات تاثیرات زیادی بر حمل نقل قطعات نیز خواهد داشت به این صورت که حمل نقل قطعات تولید شده با با روش های سنتی با استفاده از کشتی ها و وسایل حمل و نقل منسوخ خواهد شد. این خود تاثیر یزرگی بر روی صنایع بزرگ و کوچک خواهد داشت. تمام شرکت ها در هر مکانی قادر خواهد بود ابزار مورد نیاز خود را تنها با در اختیار داشتن پرینتر سه بعدی چاپ نمایند. همچنین این فناوری علاوه بر توسعه دادن مواردی که از پیش وجود داشتند باعث به وجود آمدن محصولات جدیدی نیز خواهد شد. زیرا هم اکنون افراد خلاقی در زمینه های مختلف وجود دارند که به دلیل محدودیت ها موجود نمیتواند ایده خود را عملی نمایند.

سهولت تولبدات محصولات در همان محل بادعث خواهد شد که در بخش واردات و صادرات محصولات تعادل به و جود بیاید. زیرا کشور ها دیگر لازم نیست تمام مخصولاتی که نیاز دارند را از طریق واردات به کشور خود وراد کنند و میزان تولیدات محصولات مختلف در کشور های مختلف تقریبا برابر خواهد شد. همچینی اگر این فناوری سودمند بتواند همینطور به پیشرفت خود ادامه دهد خواهد توانستد باعث به وجود آمدن مشاغل جدیدی برای افراد زیادی در در سراسر جهان شود. البته هر تکنولوژی جدیدی که وارد عرصه اقتصاد میشود ممکن است اثرات منفی هم برروی اقتصاد کشور های در حال توسعه داشته باشد. به عنوان مثال به دلیل تولیدات محصولات به شیوه جدید و مکانیزه شده ممکن است افرادی هم که در مشاغل سنتی فعالیت میکنند شغلشان را از دست بدهند.

 linkedln

gpluse

twitter

instagram

telegram