مزایا ساخت جواهرات با پرینتر سه بعدی

رینتر سه بعدی جواهرات

یکی از پرطرفدارترین کاربرد های پرینتر سه بعدی در ایران کاربرد در صنعت جواهر سازی میباشد پیشرفت این تکنولوژی باعث شده است که افرادی که در این عرصه فعالیت میکنند بتوانند اشیا موردنیاز خود را با صرف زمان و هزینه خیلی کمتر از قبل بسازند. همچنین دقت و کیفیت پرینت سه بعدی بسیار بالاتر از روشهای سنتی میباشد و کاربران این دستگاه ها قادرخواهند بود طراحی های نامحدودی برای پرینت سه بعدی خود داشته باشند.

معمولا برای ساخت جواهرات از تکنولوژی SLA استفاده میشود. این پرینتر ها قادر خواهند بود طرح های شما را در کوتاه ترین زمان ممکن به اشیا قابل لمس تبدیل کنند. در ادامه برخی از کاربردهای پرینت سه بعدی را بررسی میکنیم.

مزایا ساخت جواهرات با پرینتر سه بعدی

1- این استفاده از چاپگرهای سه بعدی برای ساخت قطعات بسیار مقرون به صرفه میباشد. کاربران خواهند توانست با استفاده از این روش جواهرات با کیفت تری را با هزینه بسیار کمتر نسبت به روش CNC چاپ نمایند.

2- دیگر نیاز نمیباشد طراحان نگران عملی بودن یا نبودن طرح سه بعدی خود باشند این روش امکان طراحی سه بعدی بدون محدودیت را برای کاربران فراهم نموده است.

3- ساخت جواهرات با پرینت سه بعدی خواهد توانست سرعت تولید قطعات را به میزان خیلی زیادی افزایش دهد و کاهش زمان تولید قطعات باعث هزینه های کمتری هم خواهد بود.

نرم افزار های مشهور طراحی برای ساخت جواهرات با پرینتر سه بعدی

1- نرم افزار Tinkercad میتوانید این نرم افزار را به صورت رایگان تهیه نموده و این برنامه برای افراد مبتدی که قصد دارند با نرم افزار های پرینت سه بعدی جهت طراحی جوهرات کارکنند مناسب میباشد.

2- SketchUp این نرم افزار هم مانند نرم افزار قبلی رایگان میباشد و به دلیل دارا بودن اشکال هندسی متعدد و محیط کاربری مطلوب در بین کاربران از محبوبیت بالایی برخوردار میباشد

3- Blender به دلیل قدرتمند بودن ابزار های این نرم افزار برای کشیدن طرح ها پیچیده و حرفه ای بسیار مناسب میباشد.ولی برای کسانی که شروع طراحی را دارند ممکن است سر در گم کننده باشد.

4- Moment of Inspiration دلیل محبوبیت و کاربرد گسترده این نرم افزار قیمت پایین و حجم پایین این نرم افزار نسبت به دیگر نرم افزار ها ی طراحی چاپ سه بعدی میباشد.

 linkedln

gpluse

twitter

instagram

telegram