فیلامنت چوبی پرینتر سه بعدی

پرینتر سه بعدی- فیلامنت چوب

 فیلامنت های چوبی پرینتر سه بعدی از سال ۲۰۱۲ در دسترس قرار دارند ولی هوز هم استفاده از آنها به صورت کامل جا نیافتاده است. ایم موادمعمولا از حدود ۷۰ درصد پلیمر و حدود 30 درصد فیبر چوبِ تشکیل شده اند. مشخصات نهایی این قطعات پرینت شده به قطعه پرینت شده به ماده غیر چوبی به کار رفته در این فیلامنت ها بستگی دارد. این ماده قابلیت چاپ با پرینتر های سه بعدی abs و pla را دارند.

قطعاتی که با این ماده ساخته میشوند بسیار شبیه به چوب هستند. همین مسئله هم در این ماده باعث خاص بودن و محبویت آن شده است. البته کیفیت فیلامنت های استفاده شده در این موراد بسیار مهم میباشد هر چه از مواد با کیفیت تری در این موارد استفاده شود کیفیت قطعات چاپ شده هم بالتر خواهد بود و بیشتر به چوب شبیه خوهد شد.

مواد اولیه اولین محصولاتی که به این منظور ساخته شده بودند از خاک اره و ترکیبات پلیمری تشکبل شده بود، قطعات تولید شده با استفاده از این فیلامنت ها خیلی شبیه به مقوا بودند و استحکام بسیار پایین یرخوردار بودند اما هم اکنون موادی که در بازار وجود دارند ظاهری بسیار شبیه به چوب دارند و از استحکام بسیار بالایی برخوردار میباشند. این قطعات در برابر آب و رطوبت از استحکام بالایی برخوردار میباشند.

خواص فیلامنت چوب

این ماده ظاهری کاملا شبیه به چوب را دارا میباشد و سطح نهایی آن بسیرا شبیه به چوب میباشد.

دمای چاپ در این مواد چیزی حدود 220-۱۷۰ سانتی گراد میباشد.

در زمان پرینت سه بعدی این قطعات بویی شبیه به بوی چوب تولید میشود.

میتوان با استفاده از نرم افزار های موجود پرینتر سه بعدی رنگ های مختلفی را در سطح این ماده به وجود آورد.

سطح قطعات پرینت شده صاف و بدون ناهماهنگی و تاب برداشتگی میباشد.

 linkedln

gpluse

twitter

instagram

telegram