استفاده از پرینتر سه بعدی در تولید لوازم خانگی

ساخت میز با پرینتر سه بعدی

 

 استفاده از پرینتر سه بعدی توانسته است که با تغییر شکل در تولیدات محصولات به کمک کسب و کارهای کوچک بیاید و باعث شود که بتوان با استفاده از آن بدون استفاده از ماشین ها و کارخانه هایی با خط تولید گسترده لوازم خانگی پیشرفته ای را تولید کرد. پرینتر سه بعدی تا کنون شکل ظاهری بسیاری از تکنولوژی ها را تغییر داده است و تاثیری شگرف بر زندگی بشر گذاشته است.

با استفاده از فناوری تولید افزایشی دیگر نیازی نیست که از ابزارهای گسترده ای در زمینه ساخت استفاده نمایید. پرینترهای سه بعدی میتواند از شکلات گرفته تا خانه را پرینت سه بعدی نماید. برای همین بسیار مهم است که شرکت ها قبل از اینکه رقبایشان دست به تولید قطعات پیشرفته با پرینتر سه بعدی برنند پیشرو در استفاده از آن باشند.

انقلاب صنعتی بعدی میتواند مربوط به استفاده از پرینتر های سه بعدی در صنعت باشد، شاید این مقوله چیزی دور از ذهن به نظر برسد اما همانطور که کامپیوترهای به بزرگی یک اتاق توانستند جای خود را اینچنین در زندگی مردم باز کنند و هم اکنون در جیب هر فردی یک رایانه هوشمند وجود دارد در آینده ای نچندان دور شاهد همین اتفاق در زمینه پرینت سه بعدی هم خواهیم بود.

ساخت لوازم خانگی در خانه با پرینتر سه بعدی

همانطور که قبلا هم در مقالات سایت به دفعات اشاره داشته ایم شرکت های تجاری زیادی هستند که برای ساخت نمونه های اولیه محصولات خود از پرینتر سه بعدی استفاده میکنند اما بیشتر این شرکت ها برای ساخت محصولات اصلی خود از این تکنولوژی در ابعاد بزرگ و صنعتی استفاده نمیکنند. اما برای رفع این مشکل یک شرکت آلمانی به نام BigRep دست به ساخت یک پرینتر سه بعدی زده است که میتواند با چاپ قطعات کوچکتر محصولات امکان ساخت قطعات و ابزارهای برزگتری را به شرکت ها و افرادی که میخواهند از پرینتر دسکتاپ استفاده کند. با استفاده از این چاپگرها میتوان قطعات کوچکتر را در کنار هم قرار داد و به ساخت قطعه بزرگتری پرداخت.

 linkedln

gpluse

twitter

instagram

telegram