بهترین نرم افزار های طراحی و کار با پرینتر سه بعدی

اگر شما هم به تازگی کار با پرینتر سه بعدی را شروع کرده اید و دنبال یافتن نرم افزار مناسب برای طراحی سه بعدی هستید. در این مقاله قصد داریم تا شما را با نرم افزارهای طراحی سه بعدی مناسب پرینت سه بعدی آشنا سازیم. همچنین سعی کرده ایم که مجموعه ای از نرم افزار های رایگان و مشهور را جمع آوری و معرفی نماییم. با خواندن این مقاله خواهید در یافت کدام یک از نرم افزار های پرینتر سه بعدی برای کدام مرحله از کار مناسب هستند. به عنوان مثال نرم افزاری که با استفده از آن خواهید توانست به طراحی مدل های سه بعدی از ابتدا بپردازید یا اینکه با بهترین نرم افزارها در زیمنه طراحی و مدل سازی آشنا شوید.
TinkerCAD
یکی از بهترین نرم افزارهای طراحی سه بعدی برای افراد مبتدی که علاقه مند به اینکار هستند، نرم افزار آنلاین TinkerCAD میباشد. این نرم از امکانات کمتری نسبت به نرم افزار های مشابه برخوردار میباشد اما برای شروع کار و کسب مهارت بسیار مناسب است. یکی از ویژگی های خوب این نرم افزار بهره گیری از ترسیم دو بعدی و سپس تبدیل آن به سه بعدی میباشد. همچنین شرکت ارائه کننده TinkerCAD،شرکت غول نرم افزارهای سه بعدی یعنی Autodesk میباشد

TinkerCAD - پرینتر سه بعدیSculptris
اگر هدف اصلی شما از طراحی سه بعدی ساخت مجسمه میباشد بهترین انتخاب برای شما نرم افزار Sculptris است. میتوانید به راحتی با این نرم افزار عکس یک شخص، شخصیت یک بازی کامپیوتری یا یک نقاشی را به مدل قابل لمس تبدیل نمایید. این نرم افزار کاملا رایگان بوده و روی پلتفم های ویندوز و مک قابل استفاده است. سطح مهارت مورد نیاز برای استفاده هم مناسب کاربران مبتدی است.

sculptris - پرینتر سه بعدی
SketchUp
نرم افزار SketchUp مناسب افرادی میباشد که در سطح نسبی با طراحی سه بعدی آشنایی داشته باشند و از مهارت متوسطی هم در این زمینه برخوردار باشند. نسخه SketchUp Make این نرم افزار رایگان بوده و بسیاری از امکانات که برای یک طراحی سه بعدی مناسب میباشند را به شما ارئه مینماید. نسخه اصلی این نرم افزار نیز با قیمت 695 دلار در دسترس قرار دارد.

Sculptris - پرینتر سه بعدیFusion 360
کاربرانی که قصد دارند که از یک نرم افزار حرفه ای که به وسیله غول نرم افزاری Autodesk ارائه شده است استفاده کنند این نرم افزار بهترین انتخاب باری آنها میباشد. Fusion 360 این قابلیت را برای شما فراهم میکند که بتوانید مدل های توپور طراحی کرده و بسیار مناسب برای طراحی های صنعتی است. به این دلیل که میتواند عناصر و متریال های به کار رفته در مدل را نیز شبیه سازی نماید. از Fusion 360 میتوانید در امور درسی و یادگیری به رایگان استفاده نمایید اما برای استفاده تجاری نیار به پرداخت 300 دلار میباشد. همچنین روی سیستم عامل های ویندوز و مک هم قابلیت استفاده دارد.

Fusion 360 - پرینتر سه بعدی

 linkedln

gpluse

twitter

instagram

telegram