بهترین اپلیکیشن های اندروید برای پرینتر سه بعدی

از آنجایی که پرینترهای سه بعدی امروزه به عنوان فناوری های مدرن جای خود را در میان مردم باز کرده اند و روز به روز هم در حال رشد میباشند. فعالان این حوزه دست به ساخت برنامه هایی برای تلفن همراه زده اند که با استفاده از آن بتوان نمونه هایی برای پرینتر سه بعدی را به سادی ایجاد نمود. استفاده از اپلیکیشن های اندروید توانسته است که دسترسی به مدل سازی های سه بعدی و همچنین تولید سه بعدی را آسان نمود.
هم اکنون برای کنترل و مدل سازی سه بعدی بیشتر از نرم افزار های کامپیوتر استفاده میکنیم اما به دلیل سهولت بیشتر استفده از نرم افزار های اندورید در این مقاله تصمیم گرفته ایم چند مورد از بهترین نمونه های این اپلیکیشن ها را به شما معرفی نماییم.


اپلیکیشن های پرینتر سه بعدی اندروید


Thingiverse


این نرم افزار یکی از برترین نرم افزار ها در حوزه کار با پرینتر سه بعدی میباشد و در بسیاری از لیست ها در صدر برنامه های برتر اندرویدی پرینت سه بعدی میباشد. یکی از ویژگی هایی که باعث محبوبیت در این نرم افزار شده است این است که این امکان را برای کاربران فراهم مینماید که از مدل های سه بعدی موجود در نرم افزار استفاده نمایند و حتی مدل هایی را که خودشان طراحی کرده اند را با دیگران به اشتراک گذارند. به تازگی ورژن IOS این محصول ها عرضه شده است.

Thingiverse پرینتر سه بعدی


MakerBot


این نرم افزار به کاربران این امکان را میدهد تا بتوانند طرح های سه بعدی را از طریق برنامه آماده سازی نمایند و از طریق رابط به پرینتر سه بعدی جهت چاپ ارسال نمایند. این برنامه برای سیستم عامل اندروید4 به بالا سازگار میباشد.

Makerbot پرینتر سه بعدی

eDrawings


این برنامه توسط شرکت نرم افزاری SolidWorks توسعه داده شده است. این نرم افزار توسط مهندسان و طراحان سه بعدی زیادی در این زمینه استفاده میشوند. با استفاده از دوربین گوشی هاس هوشمند میتوان به نمایش طرح های سه بعدی پرداخت. این نرم افزار قابلیت کار روی پلت فرم های مختلف ایفون و اندروید را دارا میباشد.

eDrawings پرینتر سه بعدی

 

 linkedln

gpluse

twitter

instagram

telegram