معرفی نرم افزار FreeCAD پرینتر سه بعدی

نرم افزار پرینتر سه بعدی freecad

نرم‌افزار FreeCad یکی از برترین نرم‌افزارهای رایگان در زمینه طراحی و مدل‌سازی برای پرینتر سه بعدی میباشد که به صورت OpenSource و رایگان برای عموم مردم ارائه شده است. شما می‌توانید به سادگی این نرم‌افزار را دانلود کرده و روی سیستم خود نصب وراه اندازی نمایید. برتری های این نرم افزار از این جهت حائز اهمیت میباشد که این نرم افزار نسخه اصلی نرم افزار میباشد و مانند بسیاری دیگر از نرم افزار های سه بعدی به صورت دمو یک نرم افزار با کیفیت ارائه نمیگردد.


نرم افزار پرینتر سه بعدی FreeCad مناسب چه افرادی میباشد؟


این نرم فزار به دلیل رایگان بود امکانات نرم افزار های حرفه ای را ندارد و بیشتر جهت افراد مبتدی میباشد که نیاز به ساخت نرم افزار های تمرینی دارند و یا برای انجام کار های شخصی خود نیاز به نرم افزاری ساده و در دسترس دارند. استفاده از این نرم افزار میتواند سب افزایش مهارت های شما در طراحی سه بعدی بشود. طرح های تولید شده با این نرم افزار قابلیت ذخیره سازی با فرمتهای Wavefront، VRML و Autodesk DXF و بسیاری دیگر از نرم افزارهای سه بعدی را دارا میباشد.

 

نحوه کار نرم افزار پرینتر سه بعدی


نحوه کار با اسن نرم افزار بسیار ساده میباشد و برای ساخت اجسام با آن میتوانید از شکل های پیش ساخته شده مانند: جعبه ها، کره و مخروط و غیره استفاده نمایید. همچنین میتوانید اشکلال را با هم ترکیب نمود و با ادغام آنها به ساخت اشکال جدیدی دست یافت. آموزش های این برنامه در اینترنت موجود میباشد همچنین از پشتیبانی مناسبی هم برخوردار میباشد.
داخل این نرم افزار بخش های جداگانه ای وجود دارد که متوانید از آنها برای ساخت طرح های متفاوت برای پرینتر سه بعدی استفاده نمود. این طرح های آماده که در کتگوری های متفاوتی ارائه میشوند شامل قطعات پیش ساخته ای میباشد. به عنوان مثال اگر قصد ساخت ماکت با پرینتر سه بعدی داشته باشید میتوانید از دسته بندی معماری از دیوارها، قطعات داخلی ساختمان و غیره استفاده کنید، تا طرح خود را به سادگی پیاده سازی نمایید.

طراحی ماکت سه بعدی با پرینتر سه بعدی

 linkedln

gpluse

twitter

instagram

telegram