اسلایسرهای رایگان پرینتر سه بعدی

امروز قصد داریم که در ارتباط با نرم افزارهای پرینتر سه بعدی یا همان اسلایسرها صحبت نماییم. نرم افزار اسلایسر رابط میان پرینتر سه بعدی و نرم افزار سه بعدی میباشد و قادر میباشد که مدل سه بعدی را به زبان قابل فهم توسط پرینترهای سه بعدی یا همان G-code تبدیل نماید.


همچنین اسلایسر پرینترهای سه بعدی وظیفه دارند که علاوه بر اینکه مدل را به زبان قابل فهم پرینتر سه بعدی تبدیل مینمایند به تنظیم کردن طرح سه بعدی مناسب با میزکار پرینتر سه بعدی بپردازند و پر و خالی بودن محصول را که به آن اینفیل هم میگوییم را با ساپورت گذاری برای قسمت هایی از طرح که احتمال ریزش در آنها وجود دارد استفاده کند. در این مقالع قصد داریم که به معرفی چند نمونه از بهترین اسلایسر ها که میتوانید به صورت رایگان به انها دسترسی داشته باشید بپردازیم.


نرم افزار های اسلایسر پرینتر سه بعدی


نرم افزار Cura


سطح این نرم افزار مبتدی میباشد و بسیار مناسب برای آماده کردن فایل هایی با فرمت STL میباشد. این نرم افزار توسط تعداد زیادی از فعالان این حوزه مورد استفاده قرار میگیرد. این نرم افزار رایگان به دلیل لایه باز بودن از طریق یک پلاگین میتواند برای بسیاری از پرینترهای سه بعدی از جمله Witbox، Printrbotو Makerbot استفاده شود.
با استفاده از این نرم افزار سالایسر میتوانید با یک رابط کاربری بسیار ساده، تنظیمات پیشرفته و مهمی را انجام دهید.این نرم افزار توسط یکی از بزرگترین و معروف ترین کمپانی های پرینت سه بعدی در دنیا برای افزاد مبتدی طراحی شده است و قابلیت کار کردن روی انواع سیستم عامل ها را دارد.

نرم افزار اسلایسر Cura

نرم افزار CraftWare


این نرم افزار هم مانند نرم افزار پیشین برای افراد مبتدی ساخته شده است و میتوان از آن برای ارتباط برقرار کردن با انواع پرینترهای سه بعدی دسکتاپ یا همان مدل های خانگی استفاده نمود. این نرم افزار هم داری دو نوع حرفه ای و مبتدی میباشد که کاربران در هر سطح توانایی ای میتوانند به راحتی از آنها استفاده نمایند. از مهمترین ویژگی های این نرم افزار میتوان به سرعت بالای آن در تبدیل مدل سه بعدی به G-code اشاره داشت. دیگر مزیت بزرگ این نرم افزار پشتیبانی دقیق و حرفه ای آن میباشد.

نرم افزار CraftWare

نرم افزار KISSlicer


نام این نرم افزار یا مخفف شده عبارت Keep It Simple Slicer میباشد. این نرم افزار قادر میباشد که تنظیماتی از سطح مبتدی تا کاملا حرفه ای را در اختیار کاربران خود قرار دهد. حتی میتوان گفت که میتوان از این نرم افزار به عنوان جایگزینی مناسب برای باقی نرم افزار های سه بعدی استفاده نمود. نسخه مبتدی این نرم افزار رایگان میباشد و برای افرادی که از پرینتر سه بعدی دارای تنها یک اکسترودر استفاده میکنند مناسب میباشد.

نرم افزار KISSlicer

 

 linkedln

gpluse

twitter

instagram

telegram