ساخت رینگ تیتانیومی با استفاده از پرینتر سه بعدی


تولید قطعات خودور در مبحث پرینت سه بعدی یکی از جالب ترین هاست. ما هم در سایت زدپرینتر به دفعات در رابطه با این مبحث در پرینتر سه بعدی صحبت کردیم.

تولید رینگ با استفاده از پرینتر سه بعدی


یکی از جدیدترین دستاوردها در این حوزه استفاده از پرینتر سه بعدی برای تولید رینگ های تیتانیومی است. شرکت جنرال الکتریک به تازگی با مشارکت شرکای خود در زمینه تحقیقات پرینت سه بعدی دست به تولید اولین چرخ های تیتانیومی ساخته شده به وسیله پرینتر سه بعدی زده اند.


همکاری شرکت های قدرتمند در زمینه های تولید افزایشی و تولیدات رینگ خودرو باعث تولید محصولی منحصر به فرد شده است که تا کنون هیچ نمونه ای از آنها در سطح جهانی وجود نداشته است.


ضایعات تولید شده توسط پرینترهای سه بعدی برای تولید این رینگ ها کمتر از نصف تولیدات این محصول به روش سنتی است. همچنین این لاستیک ها بسیار سبک تر از لاستیک های تولید شده با روش سنتی است و از مواد زیست تخریب پذیر در ساخت آنها استفاده شده است.


از نظر فنی فلز تیتانیوم از کیفیت خیلی بالاتری نسبت به الومینیوم برخوردار است. البته تیتانیوم در مقایسه با الومینیوم از فلزات با کیفیت بالاتری هم تشکیل شده است و از قیمت بسیار بالایی هم برخوردار است. اما در خودروهای لوکس بسیار عالی عمل خواهد کرد و امنیت آنها را در برابر خوردگی رینگ ها افزایش میدهد.


از آنجایی که در تولید رینگ ها به وسیله پرینتر سه بعدی هیچ گونه محدویتی در طراحی وجود ندارد. و میتوان در طراحی ها از اشکال هندسی متنوع و بسیار پیچیده هم استفاده کرد و دیگر نیازی نیست نگران این باشیم که دستگاه ها از پس چاپ آنها بر نیایند.


به طور کلی در صوتی که افراد با تخصص و با استفاده از چاپگر سه بعدی با کیفیت اقدام به ساخت قطعات سه بعدی کنند. بدون محدودیت به بهترین طراحی ها دست خواهند یافت.

 

 

 linkedln

gpluse

twitter

instagram

telegram

 

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت