خطا
  • قالبی برای نمایش موجود نیست . لطفا با سرپرست سایت تماس بگیرید

پرینتر سه بعدی و ساخت راکت های فضایی


به تازگی یک استارتاپ امریکایی اقدان به ساخت راکت های فضای با استفاده دستگاه های پرینتر سه بعدی زده است، آنها ادعا دارند که بیش از 90 درصد از این راکت ها را با استفاده از چاپگرهای سه بعدی و تکنولوژی پرینت سه بعدی میسازند.

ساخت راکت با پرینتر سه بعدی
این استارتاپ نوپا که نزدیک به دو سال پیش تاسیس شده است، تا به امروز موفق به کسب موفقیت های بسیاری شده است، آنها از سال 2017 تا به امروز بیش از 40 میلیون یرو جذب سرمایه داشته اند و موفق به راه اندازی چندین رکز توسعه و تحقیقات در مراکز فضایی شده اند.


به گفته موسسان این شرکت هدف آنها از راه اندازی این شرکت ساخت اولین راکت فضایی است که به طور کامل با استفاده از پرینتر سه بعدی ساخته شده باشد.


البته این راکت فضایی ابعاد بزرگی ندارد و جز راکت های متوسط دسته بندی میشود. هدف از ساخت آن پایین آمدن هزینه های تولید این وسیله است.


این موشک 1200 کیلوگرم وزن داشته و میتوانید در مدار زمین مورد استفاده قرار بگیرد.

ساخت این راکت فضایی با استفاده پرینتر سه بعدی Stargate که تاکنون بزرگترین چاپگر سه بعدی ساخته شده در جهان است انجام میپزیرد.


این چاپگر سه بعدی توانایی ساخت قطعاتی با اندازه 6 متر در 4 متر رادارد. مزیت ساخت این راکت با استفاده از این پرینتر این است که میتواند بدون محدودیت و به صورت یک پارچه قطعات گونان این راکت را چاپ کند.


همچنین همانطور که در گذشته هم گفتیم ساخت قطعات فلزی با استفاده از پرینتر مزایای زیادی همچون وزن کمتر آنها خواهد داشت و هزینه های ساخت این دستگاه ها با استفاده از این روش به انداره قابل توجهی کاهش پیدا خواهد کرد.


پیش بینی میشود که در سال های آینده صنعت ساخت قطعات و تولیدات در صنایع مختلف دچار تغییرات زیادی شود. و بسیاری از افراد این تکنولوژی را یک انقلاب صنعتی عنوان کرده اند.