خطا
  • قالبی برای نمایش موجود نیست . لطفا با سرپرست سایت تماس بگیرید

ساخت ماکت با پرینتر سه بعدی


یکی از عملیات هایی که میتوان با استفاده از پرینتر سه بعدی انجام داد، ساخت ماکت با پرینتر سه بعدی است، یا استفاده از این تکنولوژی میتوان ماکت هایی با با جزئیات و پیچیدگی های زیادی چاپ کنید. با استفاده از این تکنولوژی میتوان برای هر پروژه ای با هر میزان از پیچیدگی، چشم انداز مناسبی در نظر بگیرید.

ساخت ماکت با پرینتر سه بعدی


با کمک گرفتن از این تکنولوژی میتوان ایده های ذهنی و طرح های دوبعدی را با هر طرح و نقشه ای چاپ کرد.


در ساخت قطعات با استفاده از چاپگرهای سه بعدی هیچ محدودیتی وجود ندارد و ماکت هایی با هر ابعاد و اندازه ای را میتوان با استفاده از آنها ساخت، حتی اگر دستگاه شما قادر به چاپ کردن طرح های بزرگ نیست با استفاده از نرم افزار اسلایسر میتوان طرح مورد نظر را به چند طرح تبدیل کرد و پش از پایان یافتن عملیات چاپ آنها را به هم متصل کرد.

ساخت ماکت با پرینتر سه بعدی
در صورتی که از فیلامنت تک رنگ برای پرینت استفاده کرده باشید، پس از ساخت و متصل کردن قطعات به هم باید آنها را طبق طرح و نقشه مورد نظر رنگ آمیزی کنید.


امروزه استفاده از این تکنیک در معماری کاربردهای زیادی دارد و مهندسان زیادی از این روش برای ساخت چشم انداز از طرح خود استفاده میکنند. استفاده از این روش مزایای متعددی دارد که در ادامه آنها را بررسی میکنیم.

مزایای ساخت ماکت با پرینتر سه بعدی


1-عدم وجود محدودیت در ساخت طرح های یچیده
2-امکان ساخت اجرای کوچک و جزئیات کار با دقت بالای 100 میکرون
3- امکان ساخت طرح های چند رنگ
4- ساخت ماکت به شکل یک پارچه یا با قطعات مختلف

ساخت ماکت با پرینتر سه بعدی

مراحل ساخت ماکت با پرینتر سه بعدی

 

1- طراحی سه بعدی


اولین مرحله ساخت ماکت، طراحی سه بعدی طرح مورد نظر است، اینکار را میتوان با استفاده از ابزار ها و نرم افزار های طراحی سه بعدی مانند: Autocad ، 3dMax و سایر نرم افزار های طراحی سه بعدی ساخت. ساخت مدل های سه بعدی برای طرح مورد نظر یکی از مهمترین مراحل برای ساخت ماکت است.


2-تبدیل در نرم افزار اسلایسر


پس از اینکه طراحی و خروجی گرفتن از فایل مورد نظر انجام شد باید آن را با استفاده از نرم افزار اسلایسر تبدیل به فرمت قابل فهم توسط پرینتر سه بعدی تبدیل کرد. زبان قابل فهم توسط پرینتر ها زیان Gcode است.


3-مرحله پایانی چاپ سه بعدی


پس اینکه عملیات اسلایس و تبدیل مدل سه بعدی انجام شد نوبت به این میرسد که با استفاده از تکنولوژی های پرینت سه بعدی مانند تکنولوژی FDM آن را چاپ کنید، این عملیات بسته به اندازه مدل و پیچیدگی های آن متفاوت است، این کار ممکن است بین چند دقیقه تا حتی چندین ساعت زمان لازم داشته باشد.


4- عملیات پس از تولید


پس اینکه عملیات های ساخت و پرینت انجام شد نوبت به این میرسد که عملیات های پس از پرینت را روی آنها انجام دهیم. این عملیات ها شامل: چسباندن قطعات مختلف مدل به هم، رنگ آمیزی بخش های مختلف و کار گذاشتن مواردی همچون نور پردازی و .. در آن است.