خطا
  • قالبی برای نمایش موجود نیست . لطفا با سرپرست سایت تماس بگیرید

مجسمه سه بعدی اکنون در ایران


صنعت پرینتر های سه بعدی این امکان را فراهم کرده است که بتوانید با استفاده از اسکن سه بعدی و ساخت مدل سه بعدی خودتان به وسیله یکی از عکس هایتان، مجسمه سه بعدی خودتان را داشته باشید، این مجسمه ها هدیخ خوبی هستند به کسانی که دوستشان دارید.

مجسمه سه بعدی

برای ساخت مجسمه سه بعدی نیاز به نسل جدیدی از عکاسی است که توسط دوربین های نسل جدید سه بعدی که نوعی اسکنر سه بعدی هستند، عکاسی انجام میشود.


این خدمات توسط شرکت های مختلفی در ایران ارائه میشود، میتوانید با مراجعه به انها و اسکن سه بعدی از طریق عکاسی، مدل سه بعدی خود را داشته باشید، پس از اینکه عکاسی سه بعدی انجام شد و مدل سه بعدی ساخته شد، طراحان سه بعدی عکس را تبدیل به فرمت قابل چاپ برای پرینتر سه بعدی تبدیل میکنند تا با استفاده از چاپگر سه بعدی مخصوص ساخت مجسمه آن را چاپ کنند. معمولا سایز این مجسمه ها حدود 20 سانتی متر است.


از آنجایی که این مجسمه ها با استفاده از فیلامنت های سه بعدی ساخته مبشود و جنس پلیمری دارند کاملا مقاوم هستند و به سادگی نمیشکنند و میتوانید سال های زیادی آنها را نگه دارید.


فرایند ساخت این مجسمه ها هم مانند سایر محصولاتی که با استفاده از پرینتر سه بعدی ساخته میشوند به شکل لایه لایه است، این مجسمه ها را میتوانید به عنوان هدیه به کسانی که دوستشان دارید هدیه بدهید. مجسمه سه بعدی هدیه خیلی خوبی به فردی که دوستش دارید است.


این فناوری را میتوان نسل جدید عکاسی محسوب کرد که انقلابی در صنعت عکاسی به وجود آورده اند به این دلیل که میتوانید عکس های خود را به جای اینکه روی کاغذ چاپ کنید تبدیل به مجسمه هایی قابل لمس کنید تا برای سال ها به یادگار برای خود نگه دارید.