خطا
  • قالبی برای نمایش موجود نیست . لطفا با سرپرست سایت تماس بگیرید

ساخت رزین برای چاپ قطعات سخت و محکم


به تازگی شرکت جدیدی در زمینه پرینتر سه بعدی موفق به تولبد رزین مخصوصی به نام Tough شده است، این زرین مخصوص از استحکام بالایی دارد و برای ساخت اجسامی که باید مقاومت بالایی داشته باشد استفاده میشود، این رزین های پلاستیکی این قابلیت را دارند که اجسامی حقیقی و واقعی بسازند که مقاومت بالایی در برابر فشار و نیرو دارد.

 

ساخت رزین برای چاپ قطعات سخت و محکم

 

چاپگرهای سه بعدی از تکنولوژی های گوناگونی برای ساخت قطعات استفاده میکنند، همچنین این تکنولوژی هر روزه در حال تغییر است و دانشمندان این حوزه در حال افزودن ویژگی های جدید به آنها هستند.


اینبار هم دانشمندان این صنعت موفق به ساخت رزینی شده اند که به قدری مستحکم است که با استفاده از آن میتوان اجسام سخی مانند آچار را را ساخت، مقاومت این رزین پلاستیکی از سایر تکنولوژی هایی که به پرینت پلیمر میپرداختند بالاتر است.


تا به امروز برای ساخت قطعات پلیمری از تکنولوژی fdm که یکی از معروف ترین و محبوب ترین تکنولوژی های پرینت سه بعدی است استفاده میشده است، ساخت قطعات با این تکنولوژی خاص علاوه بر اینکه ساده است، هزینه پایینی هم دارد، اما یکی از عواملی که در آن رعایت نشده است، میزان مقاومت و سختی مواد ساخته شده است، اما رزین جدید به نام Tough با استفاده از تکنولوژی برش لیزری عمل میکند و به این شیوه به ساخت اجسام میپردازد.


زمانی که از این تکنولوژی استفاده میکند این امکان را دارید که لایه های ساخته شده را با استفاده این رزین جدید را با استفاده از ترکیبات شیمیایی باهم ترکیب خواهند کرد و به شکل زنجیره در خواهد آورد، در این حالت استحکام مواد حفظ خواهد شد و همچنین دیگر نیازی به مواد دیگری مانند فیبرها برای استحکام بخشیدن به اجسام ساخته شده نیست.


با توجه به تغییرات روز افزون این فناوری پیش بینی میشود که در طی سال های آینده شاهد تغییرات بیشتر و نوآوری های دیگر در این زمینه باشی. در مقالات دیگر هم با ما همراه باشید تا بیشتر در مورد این تکنولوژی شگفت انگیز اطلاع کسب کنیم.