بهترین پرینتر

 

 umbriel z1 
1
اطلاع از کاربردهای پرینتر های سه بعدی

برای اینکه پرینتر سه بعدی را وارد صنعت خود بکنید و یا کسب و کار جدیدی راه اندازی کنید لازم است در مرحله اول از کاربردهای پرینتر های سه بعدی در صنایع مختلف آگاهی پیدا کنید به جرات میتوان گفت پرینتر سه بعدی میتواند در هر صنعتی جایگاهی را به خود اختصاص دهد.

 
2
 انتخاب پرینتر سه بعدی مناسب

پرینتر سه بعدی باید متناسب با کاربرد انتخاب شود. امروزه پرینتر های سه بعدی در قیمت ها و تکنولوژی های مختلفی وجود دارند که هرکدام برای یک کاربرد خاص دارای مزایا و معایبی هستند پس در انتخاب آنها دقت فرمایید.3
مشاوره برای خرید پرینتر سه بعدی

کارشناسان فروش پرینتر سه بعدی ما همواره آماده ی پاسخگویی به سوالات شما میباشند و شما میتوانید توسط تماس با مرکز از شرایط فروش محصولات، هدایا و راهنمایی های لازم جهت خرید دستگاه و به کارگیری در کسب و کار خود آگاه شوید. 

 

 

پرینتر سه بعدی با قابلیت چاپ روی پوست انسان

با توجه به پیشرفت های انجام شده در دو زیمنه ساخت الکترونیک زیر پوستی و همچنین پیشرفت پرینترهای سه بعدی، محققان در صدد افتن راه حلی هستند که بتوانند با استفاده از دستگاه پرینتر سه بعدی ، گجت های پوشیدنی را حذف کرده و آنها را گجت هایی تبدیل کنند که بتوان آنها را در داخل بدن خود حمل کرد. محققان دانشگاه مینه سوتا به تازگی از پیشرفت هایی در زمینه تحقیقات خود پرده برداری کرده اند.

پرینتر سه بعدی چاپ روی پوست

پرینتر ساخته شده توسط این تیم تحقیقاتی میتواند حسگرهای موقتی را روی پوست انسان چاپ کند. تا پیش از پیدایش تکنولوزی چاپ سه بعدی این امر غیر ممکن بود که بتوان گجت ها روی پوست انسان چاپ کرد به این دلیل که انسان ها نمیتوانند در حالت عادی بدون حرکت باقی بمانند و حتی در صورتی که در حالت بیهوشی یا بی حسی هم قرار داشته باشند ممکن است که بدن تکان های کوچکی داشته باشد.


این دستگاه میتواند حرکات بدن انسان را به سادگی ردیابی نماید و نهایتا میتواند خطوطی صاف و بدون لغزش و بدون مشکل بر مدار خود چاپ نماید. و زمانی که دیگر نیازی به استفاده از آن نباشد میتوانند آن را با استفاده از آب شسته و یا با جسمی مانند موچین از روی پوست خود پاک سازی نمایند.
این فناوری جدید میتواند کاربردهای فروانی داشته باشد، به عنوان نمونه سربازان در حین عملیات های جنگی با چاپ حسگر برروی بدن خود خواهند توانست که از وجود آلاینده های شیمیایی در اطراف خود مطلع شوند. یا جالب تر از ان میتوانند به چاپ سلول های تولید انرژی برق از طریق نور خورشید رو پوست خود بپردازند. تا بتوانند ابزار های الکترونیکی همراه خود را شارژ نمایند. سربازان به سادگی میتوانند این پرینتر سه بعدی کوچک وسبک را درون کوله پشتی خود قرار دهند و بلافاصله زمانی که نیاز به استفاده از آن بود، از آن استفاده نمایند.


نکته قابل توجه دیگر در مورد این پرینتر ها این است که دیگر برای استفاده از آنها نیاز به دمای بسیار بالا نیست که باعث بشود پوست سوخته شود. این چاپگر از براده های نقره استفاده میکنند و در دمای معمولی قابلیت چاپ دارد.


البته در گذشتنه محققان موفق شده بودند که سلول های پوستی را با استفاده از نوعی جوهر زیستی بر روی پوست آسیب دیده بدن چاپ کنند. این مورد برای استفاده در روی پوست زخمی موش ها استفاده شد و توانست آسیب های وارده به آن را کاهش دهد.

 linkedln

gpluse

twitter

instagram

telegram