بهترین پرینتر

 

 umbriel z1 
1
اطلاع از کاربردهای پرینتر های سه بعدی

برای اینکه پرینتر سه بعدی را وارد صنعت خود بکنید و یا کسب و کار جدیدی راه اندازی کنید لازم است در مرحله اول از کاربردهای پرینتر های سه بعدی در صنایع مختلف آگاهی پیدا کنید به جرات میتوان گفت پرینتر سه بعدی میتواند در هر صنعتی جایگاهی را به خود اختصاص دهد.

 
2
 انتخاب پرینتر سه بعدی مناسب

پرینتر سه بعدی باید متناسب با کاربرد انتخاب شود. امروزه پرینتر های سه بعدی در قیمت ها و تکنولوژی های مختلفی وجود دارند که هرکدام برای یک کاربرد خاص دارای مزایا و معایبی هستند پس در انتخاب آنها دقت فرمایید.3
مشاوره برای خرید پرینتر سه بعدی

کارشناسان فروش پرینتر سه بعدی ما همواره آماده ی پاسخگویی به سوالات شما میباشند و شما میتوانید توسط تماس با مرکز از شرایط فروش محصولات، هدایا و راهنمایی های لازم جهت خرید دستگاه و به کارگیری در کسب و کار خود آگاه شوید. 

 

 

معرفی قطعات پرینتر سه بعدی – نازل و روش های نگهداری از آن


یکی از مهمترین و کلیدی ترین بخش های پرینتر سه بعدی نازل آن است. نازل به تنهایی میتواند کیفیت پرینت سه بعدی را تحت تاثیر قرار دهد. این بخش، قسمت انتهایی اکسترودر است که در مقاله قبلی در مورد آن توضیح دادیم. پرینترهای مختلف از تعداد مختلفی نازل دارند. برخی از پرینترهایی که از تکنولوژی FDM استفاده میکنند دو نازل دارند. اگر به هر دلیلی نازل دستگاه گرفته باشد و یا کثیف باشد میتواند روی کیفیت نهایی قطعه چاپ شده تاثیر مستقیمی داشته باشد. به دلیل اهمیت بالای این قطعه مکانیکی در دستگاه چاپگر قصد داریم شما را با نحوه نگهداری و تمیز کردن آن آشنا کنیم.

پیشگیری از گرفتگی نازل


تولیدکنندگان پرینتر سه بعدی همیشه توصیه میکنند که برای پرینت قطعات مختلفی که از مواد اولیه متفاوتی ساخته دشده اند از نازل های مختلف استفاده شود. زیرا مواد اولیه مختلف در حرارت های مختلفی واکنش نشان میدهند و دارای خصوصیات متفاوتی هم هستند. توجه به این امر باعث میشود که وقتی از موادی استفاده میکنید که درجه حرارت های گوناگونی دارند، به عنوان مثال فیلامنت چوب که درجه حرارت بالایی دارد در صورتی که پیش از فیلامت پلاستیک مورد استفاده قرار گرفته باشد دیر تر ذوب شده و شکل ظاهری شی نهایی را تغییر میدهد.

نازل پرینتر سه بعدی
یا به عنوان مثال مواد گوناگون نیاز به نازل هایی با جنس های مختلفی دارند. مثلا در مواد پلاستیکی از نازل برنجی و برای مواد فلزی از نازل فولادی استفاده شود.


اگر قصد پرینت سه بعدی وسیله ای را دارید که از دو متریال برای ساخت استفاده میشود زمان تعویض توجه کنید که Print Head داغ باشد. چون در صورتی که این طور نباشد مواد سرد شده و کیفیت چاپ پایین می آید.


همچنین وقتی که میخواهید ماده اولیه جدیدی را داخل print head قرار دهید، از به زور جای دادن آن داخل نازل خودداری کنید زیرا باعث انباشته شدن مواد در این قطعه میشود.

عیب یابی قطعه نازل


اگر در زمان کار با پرینتر سه بعدی با مشکل مواجه شدید، پیش ازاینکه اقدام به تعویض نازل کنید اطمینان حاصل کنید که چرخ دنده های Print Head بر اثر فشار نشکسته باشد و یا بلوک گرمایشی دستگاه دچار ایراد نشده باشد و مشکل واقعا از بخش نازل دستگاه باشد.
اگر مشکل از بلوک گرمایشی دستگاه باشد با استفاده از یک برس فلزی اطراف آن را پاک کنید تا به دلیل گرم نشدن مواد، مواد با درجه حرارت پایین باعث انسداد نازل دستگاه نشود. از یک برس فلزی برای اینکار استفاده کنید (البته اگر در دستورالعمل پرینتر سه بعدی استفاده از برس فلزی منع نشده باشد.) تا مواد سوخته از دور این قطعه پاک شود.

رفع گرفتگی نازل پرینتر سه بعدی


گرفتگی نازل پرینتر سه بعدی


همانطور که گفته شد امکان دارد موادی که در عملیات های قبلی استفاده شده است سرد شده و به سطح داخلی آن بچسبد.


برای رفع کردن این مشکل در ابتدا پرینتر را روشن کنید تا گرم شود و سپس با استفاده از یک سوزن موادی را که داخل نازل نرم شده اند خارج کنید.

سوزن تمیز کننده نازل پرینتر سه بعدی
اگر نخواستید کل پرینتر را برای اینکار روشن کنید، روش دیگر این است که ابتدا نازل را جدا کنید و سپس آن را گرم کنید و عملیات فوق را انجام دهید.


اگر حتی پس از اینکه از این روشها استفاده کردید باز هم مشکل گرفتگی نازل پا بر جا بود، کل قطعه سری نازل را جدا کنید و سپس آن را داخل یک ظرف حاوی محلول استون قرار دهید تا مواد انباشته شده داخل نازل حل شده و داخل آن خارج شوند. شاید لازم باشد ک چند ساعت نازل داخل محلول باقی بماند تا مواد به طور کامل حل شوند.


اگر روش فوق هم جوابگو نبود احتمال این میرود که قطعه نازل پرینتر سه بعدی شما دچار مشکل شده باشد و نیاز باشد آن را به طور کامل تعویض کنید. در مقالات بعدی سایت به توضیح نحوه تعویض نازل پرینت سه بعدی خواهیم پرداخت.

 

 

 linkedln

gpluse

twitter

instagram

telegram