بهترین پرینتر

 

 umbriel z1 
1
اطلاع از کاربردهای پرینتر های سه بعدی

برای اینکه پرینتر سه بعدی را وارد صنعت خود بکنید و یا کسب و کار جدیدی راه اندازی کنید لازم است در مرحله اول از کاربردهای پرینتر های سه بعدی در صنایع مختلف آگاهی پیدا کنید به جرات میتوان گفت پرینتر سه بعدی میتواند در هر صنعتی جایگاهی را به خود اختصاص دهد.

 
2
 انتخاب پرینتر سه بعدی مناسب

پرینتر سه بعدی باید متناسب با کاربرد انتخاب شود. امروزه پرینتر های سه بعدی در قیمت ها و تکنولوژی های مختلفی وجود دارند که هرکدام برای یک کاربرد خاص دارای مزایا و معایبی هستند پس در انتخاب آنها دقت فرمایید.3
مشاوره برای خرید پرینتر سه بعدی

کارشناسان فروش پرینتر سه بعدی ما همواره آماده ی پاسخگویی به سوالات شما میباشند و شما میتوانید توسط تماس با مرکز از شرایط فروش محصولات، هدایا و راهنمایی های لازم جهت خرید دستگاه و به کارگیری در کسب و کار خود آگاه شوید. 

 

 

مواد پرکاربرد در پرینت سه بعدی

PLA

Pla یا پلی لاکتید اسید، نوعی پلی استر دارای قابلیت ارتجاعی در مقابل حرارت است که از نوعی ماده ی گیاهی سازگار با محیط زیست ساخته شده است. همچنین این ماده کلملا غیرسمی وبی خطر است

رشته های PLA نسبتا محکم هستند اما در حرارت بالا ذوب میگردند.این عاملیکی از محدودیت های کاربردی آنها محسوب می گردد.اما به این دلیل که نیازمند به صفحه ساخت گرم شده نمیباشد، ماده انتخابی اکثر پرینتر سه بعدی ها محسوب میشود.

میتوان در صنعت و در ساخت هر چیزی از PLA استفاده کرد از کیسه چایی گرفته تا ظروف مواد غذایی را میتوان با این ماده ساخت.

 

pla filament

WOOD

مواد شبه چوب به طور کلی دارای ویژگی هایی مانند مثل PLA ها هستند. اخیرا چندین شرکت معروف صنعتی برای تولید ماده اولیه پرینترهای سه بعدی دست به ترکیب الیاف چوبی با استفاده از مواد ترموپلاستیک زده اند. البته در گذشته نیز از این روش ها برای ساخت قاب های کاذب چوبی برای استفاده در خودروها استفاده می شدند.

در هنگام پرینت سه بعدی این ماده بوی خوشایندی شبیه چوب ایجاد میگردد و قطعه پرینت شده دارای سطحی صاف و با ظاهری شبیه چوب واقعی میباشد. وجود این ویژگی ها در این ماده باعث محبوبیت آن گشته است.

تغییرات دما در مراحل ساخت لایه های مختلف میتواند حلقه های رنگی متنوعی از قرمز تا قهوه ای سوخته در قطعه در حال پرینت ایجاد نماید.

 

فیلامنت چوب

 ABS

اکریلو نیتریل استایرن بوتادین یا ABS به ماده ای قابل ارتجاع بدست آمده از مواد نفتیسی گفته میشود.

ABS ها موادی فاقد شکل هندسی و پوک هستند به این جهت دارای نقطه ذوب مشخصی نیستند و افزایش دما باعث صاف شدن آنها میشود.

این ماده مقاومت بالایی در برابر الکل و بسیاری از اسیدها از خود نشان میدهد اما در استون قابل حل میباشد.

ABS ماده ای سبک میباشد که در دمای بسیار بالا ذوب خواهد شد و نسبت به PLA ها محکم تر میباشد همچنین پرینت کردن آن هم سخت میباشد و به طور معمول، جزئیات سطح را به خوبی نشان نمی دهد.در صنعت از ABS برای تهیه کلاه ایمنی آتش نشانها،قایق ورزشی و… استفاده می گردد. البته توجه کنید که این ماده بسیار خطرناک و ناسازگار با محیط زیست میباشد. توصیه می شود. پرینت این ماده با احتیاط و محیط هایی دارای تهویه مناسب صورت بگیرد.

 

PVA 

PVA ، یا پلى وینیل الکل،به نوعی پلیمر مصنوعی حلال در آب اطلاق میشود. در صنعت،از این ماده در مصارف شیمیایی و ماهیگیری استفاده میشود.  این ماده زیست تجزیه پذیر و غیر سمی میباشد.از آنجایی که این ماده قابلیت حل شدن در آب را دارد از آن برای چاپ ساختارهای حفاظتی و اشیایی که شکل هندسی منظمی ندارند به کار میرود.

 

STONE

این ماده رشته های شبیه به سنگ، موادی دارای خواص ارتجاعی هستند. در صورت استفاده از این ماده برای پرینت سه بعدی اثری از خطوط لایه های مختلف پرینت روی قطعه پرینت شده مشاهده نخواهد شد. و بافت بسیار مناسبی خواهد داشت.

اگر در هنگام پرینت این ماده دما کم باشد سطح قطعه پرینت شده صاف و نرم خواهد شد، ولی در صورتی که پرینت در دمای بالا صورت بگیرد شی پرینت شده شبیه به  ماسه سنگ زبر و خشن خواهد شد.

لاین رشته ها در مقایسه با سایر رشته هایی که در این تکنولوژی استفاده میشوند معمولا شکننده تر میباشند،اما مانند محصولات چوبی یا سنگی قابلیت سنباده زنی دارند. پس از تولید شدن توسط پرنتر سه بعدی را دارند

 

stone

TPE

TPE که به آن کشپار ترموپلاستیک نیز گفته میشود ،حاصل ترکیب پلیمرهای دارای خواص لاستیکی هستند.

TPE ها معمولا صاف ، انعطاف پذیر و همچنین دارای خاصیت فنری میباشند.در صنعت ساخت لوازمی همچون هدفن، قطعات ماشین های برقی و … از این ماده استفاده می شود.

در پرینت سه بعدی  مواقعی که ویژگی های انعطاف و استحکام همزمان مد نظر باشند، از مواد TPE استفاده می گردد.

 

PC 

PC یا همان پلی کربنات یکی از انوع پلیمرهای مصنوعی شفاف و بسیار محکم میباشد. این ماده کاربردهای بسیار گسترده ای دارد، از آن در ساختن پنجره های اتاق خلبانی موشک های جنگنده گرفته تا مخزن های خنک کننده آب استفاده می گردد.این ماده همانند صفحات فلزی مانند حلبی حتی بعد از سرد شدن هم قابلیت انعطاف پزیری و شکل پذیری دارد. این ماده سفت و محکم بوده و از آن میتوان برای استفاده پرینت های سه بعدی استفاده کرد.

توصیه میکنیم این ماده را در مکانی که دارای تهویه مناسب است پرینت کنید.

دمای ذوب مطلوب در برندهای مختلف این ماده، متفاوت میباشد.

 

PC-ABS

PC-ABS ماده ای قابل ارتجاع و ترکیبی میباشد که استحکام PC و قابلیت انعطاف رشته های ABS را یکجا دارد.

خاصیت استحکام بسیار بالای این ماده آن را به یکی از پرکاربردترین مواد در این صنعت تبدیل نموده است.بعنوان مثال این ماده در تولید وسائل نقلیه کاربرد زیادی دارد.

به صورت معمولی در ساخت قطعاتی که لازم است استحکام بالایی داشته باشند PC ABS   پیشنهاد میگردد.

 

NYLON

نایلون که به تازگی در صنعت پرینت سه بعدی استفاده میشود یک پلیمر داری قابلیت ارتجاع مصنوعی بسیار رایج میباشد.

نایلون ماده ای سخت، محکم و انعطاف پذیر میباشد اما به این دلیل که برای ذوب به دمای بسیار بالایی نیاز دارد و برای افزایش قدرت چسبندگی اش به سیستم خنک کننده خارجی نیاز دارد ، بکارگیری اش مقداری مشکل شده گشته است.

این ماده کاملا بی خطر است و به کاربردن آن در مصارف پزشکی بلامانع میباشد.یکی دیگر ویژگی ها نایلون قابلیت رنگ پذیری آسان و تولید اشایای رنگی میباشد.

 

nylon

 PET

 پلى اتیلن ترفنات که به صورت اختصاری به PET نیز شناخته میشود. یکی از انواع پلیمر است که تقریبا در همه مصارف کاربرد دارد. از تولیدات منسوجات و شیشه سازی گرفته تا پوشش های فضایی مقاوم در برابر گرما و بادبان ها از این ماده استفاده شده است.

رشته های PET  اغلب شفاف میباشند اما برخی برندها نمونه های رنگی براقی را هم از آنها ارائه کرده اند.

 linkedln

gpluse

twitter

instagram

telegram