سپر فضا پیما ناسا

   ناسا تاریخچه طولانی در استفاده از پرینت سه بعدی برای فعالیت هایش دارد.آنها اغلب از پرینترهای سه بعدی ebam وsla استفاده میکنند.

   ناسا اینبار با استفاده از این تکنولوژی توانسته پارچه چهار بعدی جدیدی تولید کند که سفینه های فضایی را در مقابل برخورد شهاب سنگ ها محافظت میکند همچنین این پارچه عایق حرارتی  در برار گرما نیز میباشد مواد ان توسط مهندس کاسیلاس ساخته شده که فلز ترکیبی نامعلومی هست رویکردی که باعث محافظت از گرمای شدید میشود این است که از یکسو گرمارا جذب میکند و از سوی دیگر ان را منعکس میکند کارکرد هر دو طرف باعث کنترل حرارتی از طریق مدیریت حرارت به صورت غیر فعال میشود .

   پروژه های سفر به فضا و به خصوص ناسا سابقه طولانی با هم دارندودر بسیاری از برنامه های اکتشافات فضایی،از پرینت سه بعدی استفاده میکنند.همانطور که اشاره شد ناسااغلب از پرینتر سه بعدی (ebam(electeron beam additive manufacturingبرای توسعه تکنولوژی های فضایی استفاده میکند.

   برای ناسا و حتی دیگر شرکت های مسافرت هوایی ،استفاده از پرینتر سه بعدی روشی اسان هست که به انها اجازه استفاده از متریال متفاوت را فراهم میکند .ناسا همچنین پرینت سه بعدی را در زمینه های دیگر مورد حمایت قرار داده هست ،که از جمله تشویق برای چالش تولید محصولات توسط پرینت سه بعدی در فضا است.

3dprinting

 

 

 

منبع:3dprinting.com

 linkedln

gpluse

twitter

instagram

telegram