آینده ساخت ساخت پهباد با پرینتر سه بعدی


پرینتر های سه بعدی در سال های اخیر بسیار شگفتی ساز شده اند این شگفتی ها به صورتی است که هر روزه خبرهای زیادی در مورد پیشرفت ها و دستاوردهای آنها میشنویم. یک تیم دو نفره به تازگی موفق شده اند که با استفاده از پرینتر سه بعدی و امکانات بسیار محدود یک پهباد بدون سرنشین و باقابلیت پرواز بسازند.

 

ساخت پهباد با پرینت سه بعدی
این تیم در رابطه با موفقیت خود گفته اند که آنها تنها چند جوان خلاق و با تجربه طراحی هستند که عاشق تجربه کردن چالش های جدیدی هستند. آنها گفته اند که این امر سبب شده است که بتوانند بدون داشتن تجارب زیاد و تنها با آزمون و خطا این پهباد را بسازند. استفاده از پرینتر سه بعدی این امکان را برای افراد فراهم داشته است که برای تغیرات جزئی بتواند به دفعات اشیا مورد نیاز خود را بسازند.


این تیم با استفاده از نرم افزار CAD مدلِ قطعات پهباد را پیاده سازی کردند و پس از آن توانستند با تست و ازمون و خطا اجزا تولید شده ایرادات آن را برطرف کردند و پس از برطرف کردن عوامل شکست خود، آنها را پرینت سه بعدی مجدد کردند، برای ساخت این پهباد از پرینتر با تکنولوژی FDM استفاده شده است، زیرا قطعات ان در دسترس تر هستند و سرعت بالاتری داشته و مقاومت قطعات ساخته شده با استفاده از این تکنولوژی بسیار بالاتر از ساخت قطعات با استفاده از دیگر تجهیزات است.


آنها هواپیما را که با بال ها و قسمت های مختلف اش به یک متر میرشد را با الهام گرفتن از پروژه دفاعی نیروی هوایی SelectTech ساخته اند. این کمپانی ثابت کرده است که بسیار خلاق است و توانست اولین پهباد بدون سرنشین ساخته شده با پرینتر سه بعدی است که توانسته به طور مستفل عملیات برخواست و فرود را به انجام رساند.

 linkedln

gpluse

twitter

instagram

telegram